Tipy, ako vybrať to správne auto pre mladú rodinu

Väčšina rodín v súčasnosti si už svoj život bez auta nevie predstaviť. Iste to mnohí poznáte – veľké nákupy, odvoz deti na krúžky či nedeľnajšie výlety. Najdôležitejším faktorom pri kúpe vozidla je práve financovanie. Ľudia si kladú otázku, ako zaobstarať auto, ktoré potrebujú a zároveň mať pod kontrolou náklady na neho. Ako teda vybrať ten správny model pre Vašu rodinu?

Kočík aj kufre potrebujú dostatok priestoru 

Ak sú ľudia len dvaja, vystačia si aj s menším autom. Problém však nastáva vo chvíli, keď sa rodinka začne rozrastať. Zrazu je vozidlo veľmi malé na to, aby odviezlo kočiar, detskú sedačku, výbavu plienok, prenosný prebaľovací pultík či cestovnú sadu batoľa. A práve vtedy sa stáva prioritou batožinový priestor. Tu je potrebné myslieť na to, že nie je dôležitý iba objem, ale aj šírka kufra.

Bezpečnosť za každých okolností

V okamihu, keď sa muž stane otcom, je z neho aj opatrnejší človek. Rodičia teda prihliadajú na to, aby malo vozidlo funkcie, ktoré ho pomôžu udržať bezpečne pod kontrolou aj v krízových situáciách. Niekedy sa stane, že dieťa zaplače a rodič na chvíľu nevenuje plnú pozornosť riadeniu. Vtedy je vhodným pomocníkom napríklad systém výstrahy pred kolíziou s rospoznávaním chodcov, systém varovania pred zrážkou s vozidlami v mŕtvom uhle, či systém, ktorý zareaguje na vybočenie z jazdného pruhu.

Najužitočnejšie technológie v autách

Tých je dnes na trhu neúrekom. Obľúbenou vychytávkou je inteligentný kľúč. Pomôže napríklad v situácicách, keď idete na nákup s vašim potomkom. Nesiete tašku, dieťa, kľúče máte na dne kabelky. Táto pomôcka umožní iba prísť k autu, potiahnuť za kľučku a auto sa otvorí. Pri samotnej jazde vás zbaví stresu asistent rozvoja do kopca. Zabráni totiž tomu, aby vozidlo cúvlo dozadu. Veľkým pomocníkom je tiež integrovaná navigácia, ktorú je možné prepojiť so smartfónom. Často ju oceňujú rodičia počas prvých výletov s najmenšími.

Airbagy pri detských sedačkách a ich negatíva

Deti do deväť mesiacov by mali sedieť len v reboard autosedačkách, ktoré sú montované v protismere jazdy. To platí na predných aj zadných sedadlách. Malé dieťa posaďte na miesto spolujazdca len v prípade, ak je to nevyhnutné. Nezabudnite však deaktivovať airbag. Ak to nie je možné, dieťa vpredu v žiadnom prípade neprevážajte. V takýchto prípadoch by aj menšia nehoda mohla dopadnúť veľmi tragicky.

Vhodný typ auta pre mladú rodinu

Všetko hovorí za to, že najvhodnejším typom auta pre mladých ľuďmi s deťmi je SUV. V triede malých áut tejto značky sa v súčasnosti v Európe každoročne predá 1,1 milióna kusov, čo predstavuje asi sedem percent celkového trhu.

Ak hľadáte spoločnosť, ktorá sa postará úplne o všetko, teda o cenu vozidla, splátky, kalkuláciu nákladov na servis, poistenie, kúpu a výmenu pneumatík, či dokonca riešenie náhradného vozidla v prípade, že to vaše nie je dostupné, ste u AUTO-RADCU na správnej adrese. Ozvite sa nám, radi Vám poradíme.

Budeme radi, ak sa nám ozvete, obratom sa vám budeme venovať. Nájdeme pre vás tie najvýhodnejšie možnosti.