Ako si vybrať auto, ak ste začiatočník?

Urobili ste práve vodičák alebo sa chcete stať aktívnym vodičom a tak premýšľate nad kúpou auta? V prvom rade je potrebné zvážiť si najmä finančné možnosti, ale aj šoférske schopnosti. Najmä mladí ľudia si kvôli štýlu kúpia nové drahé auto, no nemyslia na to, že práve to znamená vyššiu spotrebu, poistku, cenu pneumatík či náhradných dielov.

Odborníci radia, že je vhodnejšie začať s menším a výkonovo slabším automobilom. Časom, keď sa na cestách budete cítiť istejšie, môžete začať rozmýšľať o výkonnejšom aute. Autá s vysokým výkonom sú pre začiatočníkov doslova nebezpečné. Človek má tendenciu ísť rýchlejšie a pri zlom počasí môžu nastať problémy. Okrem toho, malé auta sa ľahšie ovládajú a s voľným parkovacím miestom je menej problémov.

Aké značky áut sú vhodné pre začiatočníkov

Ak vyberáte auto do päťtisíc eur, vhodným riešením je Škoda Fabia ročník 2005, ktoré sa pohybuje v cene približne 2 400 eur. Je síce pravda, že tento typ automobilu nie je práve najštýlovejší, ale je výbornou voľbou pre začiatočníkov. Náhradné diely sú ľahko dostupné a cenovo príjemné.

Ak sa Vám však Fabia nepozdáva, vyskúšať môžete aj Volkswagen Golf. Auto má veľmi dobrú spotrebu. Ak chcete svoje šoférske schopnosti zdokonaľovať šoférovaním po meste, odborníci odporúčajú motor 1,4i 16V (55kW). So spotrebou si tiež nebudete lámať hlavu. Dizajn tohto typu vozidla je taktiež na dobrej úrovni. Jeho náhradné diely sú veľmi dostupné. Cena sa pohybuje okolo 3 000  eur. V pomere s výkonom a kvalitou sa toto vozidlo určite oplatí.

Peugeot disponuje pekným dizajnom a zároveň je vhodné do mesta. Cena je trošku vyššia ako v predchádzajúcich prípadoch. Zaplatíte za neho asi 3 800 eur. Ružové to však nie je s pohodlím v zadnej časi. Nie je tam totiž dostatok miesta na komfortné sedenie v prípade, že cestovaním v aute strávite dlhú dobu. Odporúčaným motorom je 1,6 Hdi 8V, ktorý ponúka pohodové cestovanie za prijateľnú cenu. Výhodou je, že auto je odolné voči korózii. Avšak pri niektorých dieloch, ako je napríkad termostat, ktorý sa často kazí je cena nového dielu pomerne vysoká. Môžeme však skonštatovať, že ide o auto, ktoré dobre vyzerá, má dobrý výkon a jazdné vlastnosti, no trochu si zaň priplatíte.

Ako správne financovať?

Mnohí mladí ľudia nemajú dostatok peňazí na kúpu auta, no okrem toho si nevedia dopredu správne odhadnúť náklady s ním spojené. Preto je lepšie, ak sa obrátia na skúsených odborníkov. Veľmi  výhodné a určite aj najefektívnejšie je financovanie vozidla, v rámci ktorého získate auto bez akontácie ihneď a môžete ho začať využívať okamžite. Platíte najnižšiu možnú cenu a hlavne, vaše každodenné jazdenie je vďaka kombinácii dobrých služieb závislé iba na splatení jedinej splátky – teda pod heslom „platíš jednu splátku a jazdíš“

Tím spoločnosti AUTO-RADCA Vám rád poradí s výberom a financovaním vášho vozidla. Nezáväzne vám poradíme a bezplatne pripravíme kalkulácie. Výber auta je s nami jednoduchší.

Budeme radi, ak sa nám ozvete, obratom sa vám budeme venovať. Nájdeme pre vás tie najvýhodnejšie možnosti.