Príprava auta na jar je veľmi dôležitá

K jari neodmysliteľne patrí aj starostlivosť o auto, ktorú si po zimnom období určite zaslúži. Ako inak, mala by začať výmenou zimných pneumatík za letné. Viete ale, na čo všetko by ste ešte nemali zabudnúť?

Zima je pre každé vozidlo určite najnáročnejším ročným obdobím. Dôkladná revízia je teda dôležitá pred chladnými dňami, ale aj po nich. Jednou z možností je odviesť vášho miláčika do servisu, kde sa za vás o všetko postarajú. Veľa vecí však zvládnete urobiť aj sami a my Vám ukážeme, ako na to!

Výmena pneumatík

Podľa legislatívy môžete zimné pneumatiky za letné vymeniť najskôr prvý aprílový deň. Koniec marca sa môže zdať neraz teplý, avšak nikdy neviete, kedy znova prekvapí snehová nádielka. Ďalším bodom, ktorý hovorí o tom, že by sa pneumatiky mali vymeniť, je teplota 7 °C. Pri nižších teplotách letné gumy tvrdnú. S prezúvaním sa preto netreba príliš ponáhľať.

Nezabudnite na kontrolu gumičiek u stieračov

Námraza na stieračoch môže gumičky poškodiť a tak sa znižuje ich účinnosť. Predsa len, nie je veľmi príjemné, ak vodič nemôže v daždi zotrieť okno. To môžete viesť k ohrozeniu bezpečnosti a tá je predsa najdôležitejšia.

Skontrolujte karosériu

Karoséria slúži proti korózii. Nezabudnite teda na to, že nesmie byť poškodená napríklad od posypkového štrku. Menšie odreniny je možné rozleštiť špeciálnymi prostriedkami. S tými väčšími vám pomôžu v servise.

Poškodené čelné okno

Iste to poznáte – kamienky na čelnom skle. Preto skontrolujte, či niekde nedošlo k mikropoškodeniu, ktoré by sa mohlo šíriť ďalej.

Prevádzkové kvapaliny sa musia vymeniť

Ide najmä o letnú zmes do odstrekovačov. Letná má iné zloženie ako tá zimná a je určená predovšetkým na letný typ znečistenia.

Klimatizácia nesmie chýbať

Počas zimných dní môže v klimatizácii dôjsť k vytvoreniu plesní, ktoré dokážu ovplyvniť ovzdušie pri zapnutí či zvýšiť spotrebu vozidla. Odporúča sa dať si klimatizáciu vyčistiť alebo vymeniť chladiacu náplň, keďže tá časom stráca účinnosť.

Zbavte vozidlo všetkej špiny

V tomto prípade máte dve možnosti. Buď auto vydrhnete vedrom vody so saponátom alebo sa rozhodnete pre umývačku. Pri nej máte výhodu, že podvozok umyje oveľa lepšie, ako keby ste to robili ručne. Okrem toho tu môžete využiť aj vzduchovú hadicu.

Čistota v interiéri je dôležitá

Vystupovaním a nastupovaním  do auta sa neraz dostane do vnútra sneh. Ten sa síce neskôr roztopí, ale drobné častice nepriaznivo pôsobia na podlahu. Preto povysávajte, odstráňte prah. Nevynechajte ani kufor.

Podvozok nechajte na profesionálov

Kontrola podvozku pred jarou je nutná. Najčastejšie totiž dostávajú zabrať kosti stabilizátorov, uloženie ramien náprav, pružiny, tlmiče, prachovky, manžety, hadičky, závesy a podobne. To všetko prenechajte profesionálnemu tímu v servise.

Otestovať nechajte aj brzdy

Čo je predsa na vozidle dôležitejšie než brzdy? Nech sa teda v servise mrknú aj na to, či nie sú poškodené brzdové platničky a či reagujú správne. Určite nezabudnú ani na výmenu brzdovej kvapaliny.

Starostlivosť o auto je dôležitá v každom ročnom období, nie len v zime, ako si mnohí myslia. Je potrebné venovať mu pozornosť, aby ste sa v ňom cítili bezpečne a pohodlne. Ak sa rozhodnete kúpiť si vášho miláčika od nás, starosti vyriešime za vás. Cena mesačnej splátky totiž zahŕňa celkový servis.  Ak chcete kúpiť vozidlo bez akontácie a k tomu za podmienok, ako nikdy pred tým,  ste na správnej adrese. Kontaktovať nás môžete cez formulár alebo na telefónnom čísle 0948 166 600. Viac informácií na www.auto-radca.sk.

 

Budeme radi, ak sa nám ozvete, obratom sa vám budeme venovať. Nájdeme pre vás tie najvýhodnejšie možnosti.